İade Şartları nelerdir?

Satın aldığınız bir ürünü Kanun’un mesafeli sözleşmeleri düzenleyen 48. maddesi ve Yönetmelik’in 9. maddesi uyarınca teslim aldıktan sonra 14 gün içerisinde cayma hakkınızı kullanarak iade edebilirsiniz. (*Cayma hakkının istisnası olan ürünler bu kapsamda değerlendirilmeyecektir.)

1- Satın aldığınız ürünün iadesini yapmak için Hesabım > Siparişlerim kısmında “ İade Talebi Oluştur” butonuna tıklayarak talebinizi bize ulaştırabilirsiniz. Açılan sayfadan iade nedeninin ve iade şeklinin seçilmesi gerekmektedir. Bu alanların seçimini sağladıktan sonra iade talebi gönder butonuna tıklamalısınız.

2- İade talebiniz onayladıktan sonra ürünü 3 iş günü içerisinde hasarsız ve faturasıyla beraber kargoya teslim etmeniz gerekmektedir. Ürünü kargoya teslim ettiğinizde teslimat şekli alanından kargo bilgisini doldurmalısınız. (3 iş günü içerisinde kargoya teslim edilmeyen siparişler için iade talebi geçersiz sayılmaktadır.)

3- Ürün kargolandıktan sonra satıcıya 7 iş günü içerisinde ulaşacağı varsayılır ve bu süre içerisinde satıcı iade talebini yanıtlar.

4- İade onaylandıktan sonra paranız hesabınıza aktarılır. Ücret iadesi banka tarafından yapıldığı için taksitlendirilmiş ödemeler taksitli bir şekilde hesabınıza yatmaktadır.

14 günlük cayma hakkı süreniz dolduğunda ürünü iade edebilir misiniz?

Yasal süreçler gereği cayma hakkı kapsamında iade işlemleri ürünün size teslim tarihinden itibaren ilk 14 gün içinde yapılabilmektedir.

 

Sipariş İptali Nedir?

Siparişinizi satıcı onaylayana kadar iptal etme hakkına sahipsiniz. Bu iptal ürün bazlı değil, sipariş bazlıdır. Satıcı siparişinizi onayladığında iptal et butonu devre dışı kalacaktır.

 

Siparişinizi nasıl iptal edebilirsiniz?

Hesabım > Siparişlerim sayfasında ilgili siparişinizin içine girerek “Siparişi İptal Et” butonuna basarak siparişinizi iptal edebilirsiniz. Ücretiniz en hızlı şekilde alışveriş yaptığınız hesaba iletilecektir. Ücret iadesinde süre banka prosedürlerine göre değişim göstermektedir.

*Cayma Hakkının Kullanılmadığı Durumlar Nelerdir?

● Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetler.

● Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünler.

● Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek ürünler.

● Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan ürünler (iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler)

● Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler.

● Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemeleri.

● Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin ürünler.

● Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin hizmetler.

● Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi ürünler.

● Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetler.

 

Herhangi bir sorunuz veya probleminiz olması durumunda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Çağrı Merkezi Numaramız:

+90 539 933 70 13